جیمزباند و خودروهایش

جیمزباند و خودروهایش

جیمزباند و خودروهایش

رفاقت دیرینه با آستون مارتین

حتی اگر علاقه ای به سینما و فیلم نداشته باشید، باز هم از فروش بالای سری جیمزباند اطلاع دارید که به دلیل ساختار عجیب صحنه های اکشن و تجهیزات به کار رفته در فیلم به شدت مورد توجه قرار گرفتند. یکی از مهم ترین ملزومات سری جیمزباند، اتومبیل های خاص و گران قیمتی است که در اختیار بازیگران نقش جیمزباند قرار گرفته و در ماموریت های مختلف نقش پررنگی ایفا می کنند. در این بخش با اتومبیل های استاد جیمزباند از سال ۱۹۶۴ تا آخرین نسخه از این فیلم سینمایی پر هزینه و پر فروش آشنا می شوید.
به طور حتم انتظار دارید که خودروی جیمزباند بسیار خاص و با تجهیزاتی عجیب همراه باشد، اما در نسخه Gold finger از خودرویی استفاده گردید که با کمترین تغییر در ظاهر و اضافه شدن تجهیزات به یار و یاور این شخصیت محبوب دنیای سینما تبدیل شد. هر چند از نسخه بعدی فیلم، خودروهای جیمزباند قادر به ارائه امکاناتی عجیب بودند که تکنولوژی در دسترس این چهره را متعلق به آینده نشان دهد.

 

رفاقت دیرینه با آستون مارتین

 

Aston Martin DB5

اولین حضور در سال ۱۹۶۴ سبب گردید تا خودروی آستون مارتین دی بی ۵ مورد توجه قرار گیرد. قابلیت تعویض سه ردیف از شماره پلاک خودرو برای عدم شناسایی و شیشه عقب ضد گلوله از امکانات محدود این خودرو بود که در مراحل بعدی با تغییرات بیشتری همراه گردید. این خودرو در سال ۲۰۱۰ به قیمت قابل توجه ۴٫۶ میلیون دلار به فروش رسید.

 

Aston Martin DB5

 

Toyota 2000GT

اولین ابر خودوری ژاپنی ها به حدی مورد توجه قرار گرفت که افتخار هم رکابی با گروه جیمزباند و خودروهایش را دریافت کرد. البته این خودرو به تعداد محدود ۳۵۱ عدد تولید و به فروش رسید تا از نظر تعداد تولید نیز خاص بودن خود را به اثبات برساند. مهم ترین ویژگی تویوتا ۲۰۰۰ جی تی، عدم وجود سقف فلزی خودرو به دلیل قد بلند ۱۸۹ سانتی متری شون کانری بود که سوار شدن برای تویوتا را برای وی مشکل ساز نموده بود. تویوتا دو دستگاه از این خودروی سفارشی را در اختیار عوامل تولید کننده جیمزباند قرار داده بود.

 

Toyota 2000GT

 

Lotus Esprit S1

خودروساز انگلیسی محصولی اختصاصی و کاملا متفاوت با دو اتومبیل گذشته جیمزباند تدارک دید که مهم ترین ویژگی نمایش داده شده از آن دو زیست بودن و قابلیت تردد در زیر آب بود. اما این خودرو هیچگاه به صورت یک زیر دریایی تولید نگردید و تنها بدنه لوتوس برای سکانس های زیر آب به کار گرفته شد.

 

Lotus Esprit S1

 

Aston Martin V8 Vantage

پس از توقف ۱۸ ساله در ساخت سری بعدی جیمزباند، بار دیگر کمپانی آستون مارتین نقش آفرینی مهمی در فیلم The Living Daylights بر عهده داشت. این خودرو از نظر تجهیزات یکی از پر امکانات ترین نمونه های زمان خود شناخته شده و به تایر های تولید کننده دود، اسلحه و قابلیت خود نابود شونده در شرایط اضطراری مجهز گردیده بود. البته امکانات دیگری مانند لیزر در چرخ ها و همچنین تقویت کننده اختصاصی برای پرتاب موشک برای آستون مارتین وی ۸ ونتیج در نظر گرفته شده بود.

 

Aston Martin V8 Vantage

 

Ford Mustang Mach 1

فورد موستانگ ماخ ۱ قابلیت حرکت روی دو چرخ سمت راست را به شخصیت جیمزباند اعطا نموده بود، اما وی به این مورد راضی نبوده و قابلیت حرکت روی دو چرخ سمت چپ نیز در دستور کار عوامل سازنده فیلم قرار گرفت. در نهایت این خودرو با قابلیت حرکت روی دو چرخ متفاوت، چشمان زیادی را از حدقه درآورد!

 

Ford Mustang Mach 1

 

AMC Hornet

جیمزباند پس از مشاهده آدم ربایی مامور M16 به یک نمایشگاه اتومبیل رفته و خودرویی عجیب و خاص را سرقت کرد. اتومبیل AMC Hornet که پس از تعقیب و گریز طولانی مدت جیمزباند و مواجهه با آدم ربا در سمت مخالف رودخانه، اندکی غیرتی شد و در نهایت به دلیل شکسته شدن پل بین دو سمت رودخانه، با یک حرکت جیمزباندی! با این خودرو به پرواز درآمده و در کنار آدم ربا فرود آمد.

 

AMC Hornet

 

BMW Z8

یکی از اتومبیل های خاص تولید شده توسط کمپانی آلمانی ب ام و که قطعات مکانیکی کوچک دهه ۹۰ در کنار طراحی مخصوص دهه ۶۰ توسط پیرس برازنان به آن اضافه گردید. اسلحه مخصوص آتشین که برای نابودی هلیکوپتر در نظر گرفته شده بود، در کنار قابلیت کنترل از راه دور خودرو سبب گردید تا ب ام و زد ۸ به شدت مورد توجه قرار گیرد. نسخه معمولی Z8 به تعداد ۵۷۰۳ عدد توسط کمپانی آلمانی تولید و روانه بازار گردید.

 

BMW Z8

 

Aston Martin DBS

بالاترین رکورد استفاده از یک اتومبیل در برنامه ای خاص توسط این مدل از آستون مارتین در فیلم های جیمزباند شکسته شد. رکورد پیشین با هفت بار استفاده از یک خودرو در برنامه تاپ گیر ثبت گردیده بود و عوامل فیلم جیمزباند موفق به شکستن رکورد جرمی کلارکسن، جیمز می و ریچارد هموند در بهره گیری از یک اتومبیل گردیدند. پمپ باد فشرده به کار رفته در آستون مارتین دی بی اس قادر به پرتاب اشیا به جاده برای دستیابی به اهداف خاص بود.

 

Aston Martin DBS

2 دیدگاه برای “جیمزباند و خودروهایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *